Zdravé fórum

Jan Tománek - cena Kristian
Jan Tománek - cena Buenos Aires
Jan Tománek a Jiří Lábus
Kozí příběh - Jan Tománek - slavnostní premiéra
Facebook

Animované filmy

V letech 2005 - 2012 se Jan Tománek věnoval tvorbě animovaných filmů. V jeho Art And Animation studiu vznikl první český 3D animovaný film Kozí příběh, který se v roce 2008 stal divácky vůbec nejúspěšnějším českým animovaným filmem. Jen v českých kinech vidělo oba filmy přes 500.000 diváků a byly přeloženy do mnoha světových jazyků a viděli je miliony diváků v desítkách zemí.

Za Kozí příběh získal Jan Tománek v roce 2009 prestižní cenu kritiků Febiofestu - Kristiána a byl rovněž nominován na Českého lva za nejlepší výtvarné řešení.

Kromě produkce a režie se Jan Tománek staral i o celkovou výtvarnou koncepci a k filmům napsal i scénáře.

Nejúspěšnější český animovaný film
Nejúspěšnější český animovaný film

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

2008

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků.

Pokračování nejúspěšnějšího českého animovaného filmu.

Kozí příběh se sýrem

2012

Kozí příběh se sýrem volně navazuje na předchozí díl. Děj filmu se přenesl ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království a kromě starých známých postav se mohou diváci těšit na řadu pohádkových bytostí a nové hlavní hrdiny – děti Kuby a Máci - Honzíka a Zuzanku, kteří spolu s Kozou procházejí celým příběhem. Celkové ladění filmu je více rodinné a pohádkové, než v předchozím díle.

Extra nová redesignovaná kolekce 2DVD - 2018.

Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne,
ale jistota, že má n
ěco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.
Václav Havel

Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kteří zachovávají nestrannost v časech morální krize.

Dante Alighieri, Božská komedie