Facebook
Jan Tománek - spisovatel
Jan Tománek - spisovatel a režisér

JAN TOMÁNEK

režisér | spisovatel | výtvarník

Životopis


Jan Tománek (1978) v roce 1996 dokončil střední uměleckoprůmyslovou školu Václava Hollara. Od roku 1999 do roku 2005 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Michaela Bielického a Veroniky Bromové obor Nová média.

V letech 1994–1996 přispíval jako student do herních časopisů Excalibur, Score a založil časopis Level, kde v roce 1995 působil jako šéfredaktor.

Při studiu na Akademii výtvarných umění vytvářel krátké filmy, a to jak hrané, tak animované a kombinované. Podílel se na vzniku projektu pro pražskou Laternu magiku (představení Trasmission disconnected), kde si vyzkoušel kombinaci živých herců s počítačovou animací. Spolupracoval se svými rodiči na řadě dětských filmů, a animovaných večerníčků pro Českou televizi

Je znám jako režisér, scénárista a producent divácky úspěšných animovaných filmů Kozí příběh, za které získal řadu mezinárodních filmových cen a byl nominován i na Českého lva. 

Kromě režijní a výtvarné práce v Art And Animation studiu se v současné době věnuje převážně psaní knih. Na podzim 2018 vydal v nakladatelství XYZ - Albatros Media svůj první román Motýlí křik– konspirační thriller z českého prostředí. 

Se svou ženou žije na okraji Prahy a je otcem dvou dětí.

Více na Wikipedii

Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kteří zachovávají nestrannost v časech morální krize.

Dante Alighieri, Božská komedie